Tydzień temu nasi studenci gościli w gdańskim oddziale Wirtualnej Polski, aby doskonalić swoje umiejętności pracy w zespole programistów. Dziękujemy trenerkom z WP, które przeprowadziły pełen emocji warsztat ze SCRUMa! Studenci musieli mierzyć się trudnymi do zrealizowania życzeniami klienta, a ich przeciwnikiem był uciekający czas. Do tego, jak gromy z jasnego nieba, spadały zdarzenia losowe utrudniające prace zespołów. Mimo tych przeszkód, oba zespoły ukończyły swoje projekty.

Akademia Programowania powstała dzięki współpracy Wirtualnej Polski i Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Kurs został stworzony specjalnie dla naszych studentek i studentów, i prowadzony jest przez profesjonalny zespół IT WP – partnera flagowego PJATK.

W ramach Akademii Programowania WP kursanci uczą się programowania w języku #GO, a także m.in. zarządzania projektami i komunikacji w zespole – umiejętności pożądanych na współczesnym rynku pracy.