Przejdź do treści

Centrum Wymiany Międzynarodowej

Dzięki programom wymiany do społeczności PJATK corocznie dołączają studenci i kadra z uczelni partnerskich. Goszczona kadra prowadzi zajęcia dla studentów, goszczeni studenci dołączają na semestr lub rok do grona regularnych studentów PJATK.

W Gdańsku prosimy kontaktować się z:

Informatyka – mgr Sylwia Rudzka , e-mail: sylwia.rudzka@pja.edu.pl

Sztuka Nowych Mediów – mgr Maria Żelazkiewicz, e-mail: maria.zelazkiewicz@pja.edu.pl


Samorząd Studencki PJATK Gdańsk

Czas studiowania to nie tylko nauka. Głównie to zdobywanie nowych doświadczeń, dobra zabawa i zawieranie nowych przyjaźni! To Wy możecie budować społeczność PJATK i sprawdzić się w roli członków samorządu. Dołączcie do aktywnie działających studentek i studentów! Wybory są organizowane co roku.

Samorząd wspiera studentów i jest pośrednikiem między nimi a Władzami Uczelni, organizuje wydarzenia, pomaga w kwestiach socjalnych i stypendialnych, bierze udział w radach wydziałowych.


Sklep PJATK

Sklep PJATK to miejsce, w którym możecie zaopatrzyć się w gadżety z logiem Uczelni i grafikami, dzięki którym będziecie wyróżniać się z tłumu! Czekają na was długopisy, smycze, torby, a także skarpetki, koszulki i bluzy w różnych wariantach kolorystycznych. W naszym sklepie zaopatrzyć możecie się również w japoński must-have, czyli pałeczki, a także ekologiczne woreczki na zakupy!

Jednak Sklep PJATK to nie tylko gadżety. Proponujemy Wam również zeszyt do kaligrafii, podręczniki do informatyki i języka japońskiego oraz różne inne publikacje Wydawnictwa PJATK, które pomogą wam w czasie nauki na naszej Uczelni.


Wydawnictwo

Wydawnictwo PJATK powstało w odpowiedzi na potrzeby środowiska akademickiego Uczelni i jest ściśle związane z jej dynamicznym rozwojem. Publikuje recenzowane materiały naukowe, monografie i podręczniki akademickie oraz prace z dziedziny sztuki i nowych mediów.

Ich tematyka porusza następujące obszary: informatykę, zarządzanie informacją, kulturę Japonii, naukę języka japońskiego i sztukę nowych mediów.

Biblioteka

Biblioteka jest otwarta dla wszystkich studentów, pracowników PJATK, jak również dla osób z zewnątrz – czytelnicy spoza uczelni mogą korzystać ze zbiorów wyłącznie na miejscu w czytelni.

Udostępniamy książki, czasopisma, podręczniki potrzebne do pracy i nauki. Czytelnicy mają możliwość sprawdzania online swojego stanu konta bibliotecznego (np.: wypożyczenia, zamówienia, rezerwacje). Biblioteka objęta jest siecią WiFi, posiada stanowiska komputerowe z dostępem do internetu oraz stanowisko multimedialne umożliwiające pracę również osobom niedowidzącym.


Akademickie Biuro Karier

Akademickie Biuro Karier PJATK oferuje studentom i absolwentom szeroką gamę staży oraz praktyk. Uczelnia dokłada wszelkich starań, żeby każdy student znalazł najlepiej do siebie dopasowaną i spełniającą oczekiwania pracę, zarówno w trakcie studiów, jak i po ich zakończeniu. Dodatkowo Akademickie Biuro Karier cyklicznie organizuje Targi Pracy PJATK, podczas których studenci mają okazję na bezpośrednią rozmowę z przedstawicielami wielu prestiżowych firm.


Koła naukowe

Od robotyki po rękodzieło, każdy znajdzie coś dla siebie. Studia to czas, kiedy warto spróbować wszystkiego. Dlatego zachęcamy wszystkich studentów do udziału w istniejących kołach naukowych, jak i do rejestrowania nowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o procedurach założenia i funkcjonowania kół naukowych? Skontaktuj się z Działem Promocji, z chęcią Ci pomożemy!


Psycholog

W PJATK możesz liczyć na wsparcie i pomoc psychologa. Dziękujemy, że chcesz podzielić się z nami tym, co jest dla Ciebie trudne, wątpliwe i stresujące. Dołożymy wszelkich starań, aby wesprzeć Cię i wspólnie wypracować korzystne rozwiązania.

Pamiętaj, że możesz zwrócić się do nas z każdym tematem, bo każdy temat, który dotyczy Ciebie jest ważny!


E-SPORT w PJATK

Zastanawialiście się kiedyś nad rozpoczęciem swojej e-sportowej kariery? Jeśli tak, to dobrze trafiliście. W NINJY każdy znajdzie coś dla siebie. Counter-Strike: Global Offensive? Valorant? League of Legends? Mamy wszystko.

Dołącz do zespołu pełnego pasji i daj się ponieść e-sportowym emocjom.


Biuro projektów

W Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych działa Biuro ds. Projektów Rozwojowych Uczelni.
Pracownicy biura zajmują się pozyskiwaniem środków zewnętrznych, wspierających potencjał Uczelni zarówno poprzez przyczynianie się do podniesienia kompetencji kadry PJATK, jak i rozbudowę infrastruktury. Dzięki tym środkom Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych wspiera proces dydaktyczny oraz prace badawczo naukowe.

Biuro dba o prawidłową realizację projektów, a w szczególności odpowiada za sprawozdawczość i kwestie finansowe.

Kontakt:

Eliza Lipińska,
Kierowniczka Biura ds. Projektów Rozwojowych PJA
tel. 22 58 44 565
email: elipinska@pja.edu.pl

Maciej Krzywicki,
specjalista ds. finansowania
tel. 22 58 44 529
email: mkrzywicki@pja.edu.pl


Chcesz aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni?

Skontaktuj się z Działem Promocji, a my pomożemy Ci znaleźć coś dla siebie!