Zapraszamy do galerii Pejotka na wystawę Social Design, prezentującą prace studentów pierwszego roku studiów anglojęzycznych na wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK w Warszawie.

Ilustracje prasowe, grafika edytorska oraz animacje powstały w latach 2017-2023 podczas międzynarodowych warsztatów Social Design Course zainicjowanych przez Marjattę Itkonen.
Yadzia Williams wykładowczyni w Szkole Sztuki i Projektowania na Uniwersytecie Wrexham w północnej Walii wprowadziła do warsztatów SDC autorski program Visual Literacy and Narration. Dzięki niemu, przy wsparciu międzynarodowego zespołu ilustratorów, animatorów i nauczycieli, studenci SNM uczą się, między innymi, tworzyć ilustracje do artykułów zaangażowanych społecznie, a następnie ożywiają je za pomocą różnych technik animacji.
Wystawa powstała przy współpracy z Anną Eichler i Sabiną Twardowską z PJATK w Warszawie, na stałe powiązanymi z warsztatami SDC.

Wystawa prezentowana jest w Galerii Pejotka w Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowej, ul. Targ Drzewny 9/11 w Gdańsku w dniach: 18.12.2023-31.01.2024 r.
Wernisaż 18.12.2023,  godz. 17:30