Za nami pierwsza edycja Postdata Hackathon: Hack the Track! W wydarzeniu wzięli udział studenci z Gdańska oraz Warszawy, którzy pod okiem ekspertów pracowali nad nowoczesnymi rozwiązaniami usprawniającymi łańcuch dostaw.

Organizowane przez Polsko-Japońską Akademię Technik Komputerowych wraz z firmą Postdata S.A. wydarzenie skierowane było do studentów PJATK i odbywało się symultanicznie w dwóch lokalizacjach w Polsce. Cel był jeden: stworzenie rozwiązania, które pozwoli zaplanować, wyznaczyć i zoptymalizować trasy przejazdu.

Dla studentów był to trening kreatywnego rozwiązywania problemów, pracy w zespole, wdrażania praktycznych rozwiązań oraz współpracy z biznesem. Swoje rozwiązania opracowywali pod okiem doświadczonych mentorów. Z drugiej strony była to okazja do poznania możliwości studentów oraz ich świeżego podejścia do stawianych problemów. Nie zabrakło też emocji, ponieważ na najlepsze zespoły czekały nagrody finansowe.

Zwycięskie drużyny:

• I miejsce – Data Science Club (PJATK Warszawa)
  • II miejsce – Ich Troje (PJATK Gdańsk)
  • III miejsce – Malloc (PJATK Gdańsk)

Gratulujemy zwycięzcom Hackathonu oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom, mentorom, jurorom oraz osobom zaangażowanym w organizację tego przedsięwzięcia!