W piątek 19.04 w galerii Pejotka odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Kryzys Tożsamości/Identity Crisis”, dodatkowo uświetnione performancem „Glitch Labyrinths: Reflections of Slavic Heritage”, którego autorkami są Oleksandra Shevchuk i Varvara Paplauskaya – studentki z PJATK w Warszawie.

Wystawa prezentuje prace studentów powstałe na warsztatach Social Design (projektowanie prospołeczne), które odbyły się na warszawskim Wydziale Sztuki Nowych Mediów PJATK.

Ostatnia edycja warsztatów Social Design z 2023 roku poruszała temat kryzysu tożsamości. Każdy kurs, będący częścią warsztatów, interpretował to hasło na inny sposób, a jego uczestnicy zajmowali się rozwiązywaniem wyzwań projektowych w różnych dziedzinach sztuki. Na wystawie możemy zobaczyć między innymi prezentowane już wcześniej ilustracje prasowe, projekty aplikacji, sitodrukowe ziny z mapami utopijnych państw oraz potraktowany z dużą dawką humoru projekt słowiańskiego stanowiska komputerowego.

Wystawę w galerii Pejotka (ul. Targ Drzewny 9/11, Gdańsk) można odwiedzać do 15 maja 2024, w godzinach pracy uczelni.