11 marca 2024 w Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance odbyło się 17. otwarte posiedzenie Pomorskiej Rady Oświatowej z udziałem minister edukacji Barbary Nowackiej.

Pomorska Rada Oświatowa składa się z ekspertów powołanych przez sejmik pomorski do monitorowania oraz opiniowania zmian w edukacji w naszym regionie. Przedstawicielem w Radzie ze strony Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych jest dr hab. Marek A. Bednarczyk, prof. PJATK – Dziekan Wydziału Informatyki gdańskiej filii PJATK.

W otwartym posiedzeniu Rady zorganizowanej przez Marszałka Województwa Pomorskiego wzięli udział m.in. nauczyciele i dyrektorzy szkół, przedstawiciele samorządów, organizacje pozarządowe, a także uczniowie i ich rodzice. Tematem przewodnim 17. posiedzenia były kierunki zmian w edukacji.