W ostatni weekend odbył się Hackathon Hack4Change, którego partnerem była Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku. Drużyna naszych studentów stanęła na podium i to nie jedyny akcent PJATK Gdańsk na tym wydarzeniu.
48-godzinny hackathon Hack4Change to wydarzenie stworzone z myślą o wszystkich tych, którzy chcą wziąć sprawy w swoje ręce i zamiast snuć pesymistyczne wizje – działać i wykorzystywać swoje talenty, aby zmieniać świat. Wspólnie z uczestnikami i mentorami poszukiwaliśmy nieszablonowych koncepcji wspierających nasza planetę. Efektem hackathonu są prototypy innowacyjnych rozwiązań wspierających walkę z zanieczyszczeniem środowiska, ociepleniem klimatu, poprawą komfortu życia w lokalnych środowiskach i kryzysem spowodowanym pandemią. Organizatorami wydarzenia są Fundacja CODE:ME, Marek Kamiński Academy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.
Zespół Fast Turtles złożony ze studentów i studentek PJATK Gdańsk stworzył projekt WARZYWOMATU – paczkomatu dla świeżych owoców i warzyw od lokalnych dostawców, promujący ideę Zero Waste. Zajęli tym samym III miejsce.
W gronie Mentorów znaleźli się nasi wykładowcy: Michał Hyla z Wydziału Informatyki oraz Jakub Wilczyński z Wydziału Sztuki Nowych Mediów.
Dwójka naszych studentów: Kinga Marszałkowska oraz Marek Kudła poprowadzili jako Eksperci warsztat, podczas którego dzielili się swoim doświadczeniem, które zebrali podczas wielu innych hackathonów.
Hack4Change w liczbach:
– udział w wydarzeniu wzięło ponad 150 osób oraz 30 Ekspertów i Mentorów;
– podczas wydarzenia powstało 14 zespołów hackathonowych i 14 wspaniałych projektów;
– ponad 30 partnerów.
– wydarzenie otrzymało Patronaty Honorowe od Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Miasta Słupsk;
– 12 warsztatów, w tym 6 godzinny warsztat z tworzenia aplikacji webowej w Słupskim Inkubatorze Technologicznym;
– sprzątanie rzeki Reda i uzbierane 20 worków odpadów!
Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy!
Strona Hackathonu: Hack4Change