W sobotę miał miejsce wielki finał Hackathonu Young Smart skierowanego do uczniów szkół średnich! To unikalne wydarzenie tworzone przez 17 LO w Gdyni oraz PJATK Gdańsk, daje uczniom możliwość udziału w pierwszym w ich życiu, profesjonalnie zorganizowanym hackathonie.

Po okresie pandemii III edycja Young Smart w końcu odbyła się w formie stacjonarnej. Od piątku do soboty uczniowie w kilkuosobowych zespołach pracowali nad technologicznymi rozwiązaniami, w duchu hasła przewodniego “Przyszłość jest teraz!”. W trakcie pracy mogli korzystać z doradztwa obecnych na miejscu oraz online mentorów z różnych dziedzin. Po 24 godzinach prezentowane projekty podlegały ocenie ekspertów. W tym roku sędzią z ramienia PJATK został dr Filip Sendal z Wydziału Sztuki Nowych Mediów, który zwracał szczególną uwagę na design i funkcjonalność stworzonych aplikacji. Wszystkie projekty prezentowały niezwykle wysoki poziom!

Na podium w tym roku stanęły drużyny:

III miejsce: Programatorzy z Zespołu Szkół Energetycznych w Gdańsku

II miejsce: Biolchemy z 17 LO w Gdyni

I miejsce: Burza z Mózgów z 17 LO w Gdyni

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i uczestniczkom, nauczycielom oraz nauczycielkom, którzy przyjechali ze swoimi drużynami, mentorom, jury, uczniom-wolontariuszom oraz gronu pedagogicznemu z 17 LO w Gdyni! Dziękujemy za wsparcie merytoryczne oraz szkoleniowe Microsoft, Intel, Gdyński Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek oraz Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Fotorelację z wydarzenia można zobaczyć na naszym oficjalnym profilu FB: facebook.com/PjatkGdansk